Wrocław to zdecydowanie miasto, które można od razu polubić. Idealnie nadaje się na szybki wypad. Zawsze byłam we Wrocławiu na dość krótkich wycieczkach, tym razem postanowiłam zostać trochę dłużej i pozwiedzać znacznie więcej.

Wrocław to miasto, które tętni życiem, dużo się dzieje, sporo turystów i atrakcji. Zdecydowanie inny jest od Poznania, w którym mieszkam. Z tego wpisu dowiecie się gdzie warto się zatrzymać, co zobaczyć i gdzie smacznie zjeść we Wrocławiu.

Gdzie warto zatrzymać się we Wrocławiu?

Jako miejsce zakwaterowania wybrałam Sky Tower i wcale nie żałuję. Zdecydowałam się na Sky Tower, ponieważ chciałam podziwiać widoki z najwyższego piętra. Jestem w ciąży i wiedziałam, że część czasu spędzę w apartamencie, ponieważ nie jestem na tyle mobilna, żeby korzystać ze wszystkich atrakcji Wrocławia.

Nocleg zamawiałam za pośrednictwem Booking.com. Przy czym, przed rezerwacją noclegu, zawsze radzę sprawdzić cenę noclegu bezpośrednio w wybranym obiekcie, bo czasem bywa tak, że się nie kalkuluje za pośrednictwem Booking.com.

Wybrałam apartament typu Luxury Suite, który miał być usytuowany między 40 a 46 piętrem. Dodatkowo miał być płatny parking 55,00 PLN / doba oraz pobyt psa w apartamencie w wysokości 100,00 PLN / doba. Apartament pobiera zwrotna kaucję w wysokości 500,00 PLN, która jest zwracana w ciągu 14 dni od jej pobrania. W trakcie wyjazdu warto przejrzeć regulamin apartamentu, żeby nie narazić się na dodatkowe koszty. Przykładowo za nieschowanie naczyń do zmywarki lub pozostawienie w zlewie może być pobrana opłata za dodatkowe sprzątanie w wysokości 200,00 PLN.

Zamawiając apartament poprosiłam, aby w miarę możliwości ulokować mnie na najwyższym piętrze, czyli 46, jednak po przyjeździe dostałam apartament na 40 piętrze, czyli na najniższym z możliwych z tego typu apartamentów. Dodatkowo okazało się, że nie musiałam opłacać parkingu, natomiast opłata za pobyt psa została pobrana. Przy czym, w apartamencie nie było żadnych udogodnień dla mojego psiaka, misek czy też legowiska.

W apartamencie niczego nie brakowało, był dobrze wyposażony. Nie korzystałam z oferty śniadaniowej, ponieważ śniadanie serwowane było w zaprzyjaźnionej restauracji w centrum handlowym Sky Tower. Dla takiego widoku warto zatrzymać się w Sky Tower. Pod względem lokalizacyjnym, też jest to dobre miejsce, wszędzie jest blisko. Poruszałam się “po nóżkach” i komunikacją miejską.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Na pierwszej liście atrakcji, które chciałam zobaczyć we Wrocławiu było Afrykarium. Proponuję bilety kupić przez internet i rozpocząć zwiedzanie rano, tj. od 9:00. Miałam ten komfort, że byłam w tygodniu, więc tłumów nie było. Swoją wycieczkę rozpoczęłam od Oceanarium, co było dobrym posunięciem, ponieważ nie było jeszcze dużo ludzi i można było śmiało się poruszać i podziwiać podwodny świat.

Po Oceanarium rozpoczęłam zwiedzanie pozostałej części ZOO. Powierzchnia ZOO jest na prawdę duża i można zobaczyć różne zwierzęta w tym tę piękną żyrafę.

W pobliżu ZOO możecie zobaczyć Halę Stulecia i Wrocławską Fontannę Multimedialną. Przy fontannie byłam za dnia, więc nie było takiego wrażenia, najlepiej sobie zaplanować jej zobaczenie wieczorem i to w weekend, ponieważ wtedy są pokazy multimedialne.

W planach miałam zobaczyć jeszcze Ogród Japoński, jednak nie ukrywam, że zabrakło mi sił. Chciałam przełożyć wizytę na dzień wyjazdu, jednak panuje tam zakaz wprowadzania psów. Następnym razem to nadrobię!

Kolejnym miejscem, jakie chciałam zobaczyć była Panorama Racławicka. Niestety również nie udało mi się tego zrealizować. Nie spodziewałam się, że Panorama Racławicka wzbudza takie zainteresowanie. Proponuję również zakupić bilety przez internet, bo mnie się nie udało wejść na dwa ostatnie zwiedzania z powodu braku miejsc.

Czas na MovieGate – Muzeum Światowego Kina, które na prawdę zrobiło na mnie wrażenie, czego się nie spodziewałam. MovieGate znajduje się w podziemiach Placu Solnego i możecie tam podziwiać między innymi eksponaty / kostiumy prosto z hollywoodzkich produkcji filmowych. Tutaj nie było problemu z kupnem biletów, kupiłam bezpośrednio w kasie muzeum.

Gdzie dobrze zjeść w Poznaniu?

Zawsze jak odwiedzam nowe miasto i chcę zjeść smacznie to zaglądam na TipAdvisor – biorę pod uwagę zarówno ocenę danego miejsca, jak i ilość oddanych recenzji. We Wrocławiu z czystym sumieniem mogę polecić dwa miejsca, w których panuje klimat i można smacznie zjeść.

Restauracja Konspira, która zlokalizowana jest na Placu Solny 11. W tym miejscu można cofnąć się do czasów PRL.

Tutaj zjecie na pewno smacznie, uwaga duuuże porcje!

Drugie miejsce, w którym warto zjeść to Siesta Trattoria – restauracja z kuchnią włoską, w której możecie zjeść bezglutenową pizzę. Jak dla mnie była to najlepsza bezglutenowa pizza, jaką w życiu jadłam! Co prawda restauracja oddalona jest od centrum, w niepozornej lokalizacji między blokami, tj. ul. Śliczna 22a/5.

Jeśli macie jakieś miejsca, które warto zobaczyć we Wrocławiu, to koniecznie dajcie mi znać, będę miała co zwiedzać następnym razem.