Wine Bar Mielżyński kojarzy mi się przede wszystkim z dobrym jedzeniem. Wine Bar Mielżyński to nie tylko jedzenie, a przede wszystkim wina, które możemy kupić w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym.
 
ul. Wojskowa 4
 
60-672 Poznań
Wine Bar Mielżyński nie tylko znajduje się w Poznaniu, ale też w dwóch lokalizacjach w stolicy. Jest to połączenie restauracji z winiarnią. Surowy wystrój…część sali to po prostu magazyn z winami, a druga część to niewielka restauracja z dobrą kuchnią.
http://kulinarnypoznan.pl/artykul-r/restauracja/mielzynski-wine-bar.html

 

http://kulinarnypoznan.pl/artykul-r/restauracja/mielzynski-wine-bar.html
http://kulinarnypoznan.pl/artykul-r/restauracja/mielzynski-wine-bar.html
Karta dań nie jest obszerna – znajduje się na tablicy tuż nad kuchnią. Uwielbiam takie restauracje, które mają zawężoną listę dań i do tego menu zmienia się co jakiś czas. Obecnie panuje menu z gęsiną :-).
Będąc ostatnio w Wine Bar Mielżyński jadłam rosół z gęsi i łososia z czarnym sezamem i czarną soczewicą. Łosoś był pycha! Na następny dzień poszłam szukać czarnego sezamu i czarnej soczewicy – teraz w domu tak podaję łososia :-). Jak widać nie tylko książka kucharska może być inspiracją.
Oczywiście żadne miejsce nie jest idealne… Wine Bar Mielżyński też ma swoje minusy… W restauracji trochę panuje chaos…długo czeka się na chwilę, w której kelner się nami zainteresuje. Przy czym, czas oczekiwania na jedzenie nie jest zbyt długi.Obsługa dość zabiegana i mało zaangażowana. Z drugiej strony musimy pamiętać, że nie jest to typowa restauracja tylko wine bar.

Na pewno jeszcze zajrzę do Wine Bar Mielżyński …jedzenie zdecydowanie wygrywa, a to jest najważniejsze!
Wystrój: 6,5/10
Obsługa: 5,5/10
Ceny: 7/10 (10 to wysokie)
Kuchnia: 8,5/10