Jak spożytkowaliście czas spędzony w domu? Mam nadzieję, że wykorzystaliście go jak najlepiej się da i zadbaliście o swój rozwój! Dla tych, co tak, jak ja w dalszym ciągu siedzą w domu i nie mają pomysłu, co mogą robić, ale także dla tych, co uważają, że wiedza o sobie jest najcenniejsza ze wszystkich, jakie można zdobyć, mam coś ciekawego, o czym piszę poniżej. Zostań ze mną!

Każdy z nas posiada w jakimś stopniu wiedzę o sobie. Jedni potrafią precyzyjnie opisać siebie, swoje cechy, mocne i słabe strony, a inni się zbytnio nad tym nie zastanawiają tylko, żyją z dnia na dzień. Jeszcze inni mogą zbyt bardzo brać do siebie opinie innych na swój temat i postrzegać siebie przez ten pryzmat.

Gdy tylko dobrze poszukamy to możemy znaleźć proste narzędzie, które dostarczy nam wiedzy o nas samych, bądź też taką wiedzę pogłębi. Mam tu na myśli tzw. Wielką Piątkę, tj. pięcioczynnikowy model osobowości obejmujący pięć czynników osobowości takich jak: neurotyczność, ekstrawersję, otwartość na doświadczenia, ugodowość oraz sumienność. Wielka Piątka została stworzona przez Paula Costa i Roberta McCrae – łatwo możecie wyszukać w Internecie, żeby poczytać o tym więcej.

Brzmi, jakby było to skomplikowane, ale tak naprawdę , wszystko co musimy robić to odpowiadać na pytania w kwestionariuszu osobowości w zgodzie ze sobą.

Zanim podam Wam konkretne miejsce, w którym możecie taki test osobowości wykonać, zastanówmy się dlaczego warto?

Przede wszystkim z tego względu, że pozyskamy albo też zgłębimy wiedzę o swoich mocnych stronach, a tę wiedzę można przełożyć na rozwój osobisty, co może być przydatne w karierze, wyborze studiów czy też zawodu. Możemy „łatwiej” sprzedać się na rynku pracy. Oczywiście nie możemy ignorować swoich słabych stron, ich znajomość może nam się jeszcze bardziej przydać.

Ponadto, dzięki wiedzy o profilu osobowości możemy zrozumieć niektóre nasze zachowania, co może być przydatne na przyszłość.

Narzędzie diagnostyczne, które zapewni nam wszystko, o czym piszę powyżej to Test osobowości PERSO.IN®. Tak wiem słowo test nie kojarzy się dobrze, ale nie martwcie się nie sprawdza on waszej wiedzy, nie ma złych czy dobrych odpowiedzi.

Pierwszym krokiem jest wypełnienie testu / kwestionariusza, który jest w przystępnej wersji online, jedynie czego do tego potrzebujemy to ok. 20 minut spokoju.

Na bazie naszych odpowiedzi tworzony jest spersonalizowany raport, który pokazuje nasze naturalne predyspozycje i zawiera instrukcje jak wykorzystać osobowość w życiu zawodowym i prywatnym.

Raport składa się z 31 stron, w którym poznasz swoje wyniki w pięciu obszarach:

  • People – Ludzie,
  • Experiences – Doświadczenie,
  • Responsibilities – Obowiązki,
  • Stimulators – Stymulatory oraz
  • Obstacles – Trudności.

Dodatkowo poznaje się 15 stref, w których można się najlepiej sprawdzić oraz odkryje się 15 potencjalnych przewag i ryzyk wynikających z natury osobowości. Ponadto, raport zawiera praktyczne wskazówki dopasowane do tego, jaki albo jaka jesteś.

Powyżej możecie zobaczyć, jak wygląda mój wyniki z mojego raportu osobistego. Na samy początku raportu wyjaśniono jak należy interpretować wyniki, tak abyśmy mogli samodzielnie go przeanalizować, ale jeśli chcemy dowiedzieć się więcej to możemy również skorzystać z konsultacji z certyfikowanym trenerem, który omówi każdy z elementów raportu i rozwieje wątpliwości.

Poniżej pokazuje jak wygląda fragment raportu z obszaru Experiences / Doświadczenia.

Do każdego obszaru w tym przypadku Experiences / Doświadczenia dostajemy informacje gdzie możemy się sprawdzić – u mnie wygląda to tak – stopniowe usprawnienia, pragmatyczne podejście oraz różnorodne zadania. To co cenię najbardziej w tym raporcie są to informacje o przewagach oraz ryzykach, pokazane są one w poniższej formie.

Przedstawione poniżej informacje są to fragmenty i to z jednego obszaru. Test osobowości PERSO.IN® cechuje się wysoką wiarygodnością naukową, przeprowadzono również badania trafności kwestionariusza w różnych grupach wykonywanego zawodu. Szczegóły możecie przeczytać klikając tutaj.

Z mojego punktu widzenia, zgadzam się z większością informacji przedstawioną w raporcie osobistym. W niektórych przypadkach przesunęłabym swoje cechy w jedną bądź drugą stronę, natomiast nie wyszłabym poza obszar, w którym się znalazłam.

Drugi raz podałam się badaniu osobowości w parciu o Wielką Piątkę. Pierwszy raz był ponad 10 lat temu i wyniki nie były przedstawione w formie opisowej, jedynie były przyznane punktu. Był to wielowymiarowy kwestionariusz preferencji na potrzeby jednego z projektów unijnych, który określał w szczególności skale matematyczno-logiczną, praktyczno-techniczną czy kierowniczo-organizacyjną. Drugi raz to kwestionariusz PERSO.IN®, który dostarczył znacznie szerszej wiedzy i raport dedykowany dla mnie zostanie ze mną na zawsze.

Jeśli chcielibyście skorzystać z tego narzędzia i poznać swoją osobowość to są dostępne dwa pakiety. Pierwszy z nich – Pakiet Poznaj Siebie, który oferuje badanie wraz z raportem osobistym aktualnie w cenie promocyjnej 149,00 PLN (cena regularna 250,00 PLN).

Natomiast drugi pakiet – Wykorzystaj Swój Potencjał, który oprócz badania i raportu osobistego obejmuje 60 minutową konsultacje – certyfikowany trener wytłumaczy, jak należy interpretować wyniki. Jak zostanie wykorzystana konsultacja, to przede wszystkim zależy od Waszych oczekiwań. Cena pakietu 599,00 PLN.

Skorzystałam z drugiego pakietu, podczas swojej konsultacji przeszłam z trenerem przez cały raport i uzyskałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Jeśli nie macie ochoty na konsultację, to też jesteście w stanie sami przebrnąć przez raport osobisty.

Poniżej zostawiam też link do bezpłatnych materiałów dotyczących osobowości – link tutaj