Jakiś czas temu miałam okazje odwiedzić Toruń. Przed każdym wyjazdem planuje miejsca, które chcę zwiedzić i w których chcę zjeść. Oczywiście w poszukiwaniach internet jest niezawodny. Jeśli chodzi o wybór restauracji, to korzystam z witryny Trip Advisor. 
Korzystając z tej witryny moją uwagę przykuła Szeroka No.9, Ciasna i Central Coffee Perks.
Restauracje / kawiarnie wybrałam na podstawie opinii klientów. Brałam też pod uwagę menu i wystrój.
Ten post poświęcam Szerokiej No.9.
Restauracja Szeroka No.9
ul. Szeroka 9
Toruń
Strona www: tu.
Fb: tu.
Szeroka No.9 jest połączeniem restauracji i kawiarni. Miejsce jest podzielone na dwie strefy – restauracyjną, w której można zjeść obiad czy kolację oraz kawiarnianą, w której można wypić kawę i zjeść ciasto.
Część restauracyjna jest już nakryta i czeka na wygłodniałych gości.
Wystrój jest stonowany, tj. w odcieniach brązu i szarości, które dodają elegancji restauracji.

Restauracja powstała całkiem niedawno, a już może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Z tych najbardziej aktualnych – Grand Award 3 Widelce – Nagroda Główna – 100 Best Restaurant czy też Kucharz – Młody Talent 2015 – 100 Best Restaurant.

Miejsce, gdzie można doświadczyć dań pobudzających zmysł smaku, ale również wzroku. Takie miejsce, gdzie się chce po prostu być”. Tak można przeczytać na stronie Szerokiej No. 9, a ja się z tym w 100% zgodzę!
Menu nie jest zbyt rozbudowane. W karcie możemy znaleźć śniadania, lunche, przystawki zimne i ciepłe, zupy, sałatki oraz dania główne.
Przyznam, że oferta śniadaniowa wygląda pysznie, jednak nie dla bezglutenowców :-). Na śniadanie możemy zjeść od jajecznicy przez bajgle i croissanty aż po jogurty.
Z kolei dania obiadowe dzielą się na rybne, mięsne i wegetariańskie. Ceny dań głównych, z tego co pamiętam, zaczynają się od ok. 40 – 45 PLN wzwyż. Dla niektórych restauracja nie będzie należeć do najtańszych, ale jakość produktów i smak są warte wydanych pieniędzy!
Podczas mojego czterodniowego pobytu w Toruniu, dwa razy wybrałam się na kolację do Szerokiej No.9. Wiem to doskonale, że wrócę tam jeszcze nie raz!
W pierwszym dniu zdecydowałam się na kotleciki cielęce. Niestety byłam tak wygłodniała, że zapomniałam zabrać ze sobą aparatu 😉
Kurczak kukurydziany z menu weekendowego
Okoń z pieca
W karcie znajdują się też desery i ciasna własnego wypieku, które można podziwiać na miejscu.
Nie mogłam sobie odmówić zimowej herbaty i kawy pierniczkowej!
Najlepsza pierniczkowa kawa jaką do tej pory piłam – Brawo Szeroka No.9!

Muszę wspomnieć jeszcze o obsłudze, która jest na wysokim poziomie, pełna kultura.Na zamówione dania nie oczekuje się zbyt długo. Dania obiadowe podawane są jednocześnie.

Szczerze wyznam, że się zakochałam w tym miejscu!
Wystrój: 8/10
Obsługa: 10/10
Ceny: 6/10 (10 to wysokie)
Kuchnia: 10/10