Lakierów hybrydowych do użytku domowego jest coraz więcej na rynku. Niemalże każda firma kosmetyczna ma własną linię. Trochę testów lakierów hybrydowych już za mną, teraz czas na Mircale Gel od Sally Hansen.
Od producenta 
Lakiery Miracle Gel zawierają opatentowaną technologię Tube Technology. Pozwala ona w większym stopniu aktywować oraz utrzymywać działanie pielęgnacyjnych składników, które pod postacią żelowej warstwy lakieru
wzmacniają jego integralność. Efektem tego jest piękny, trwały i błyszczący manicure.
Zaawansowane formuły lakierów kolorowych i top coatu Miracle Gel zostały wzbogacone oligomerami. Top coat zawiera ponadto fotoinicjator, który zespaja się (tworzy siatkę) z oligomerami obecnymi w lakierach, dzięki czemu nie ma potrzeby wysuszania manicure za pomocą światła LED/UV – wystarczy jedynie naturalne światło dzienne.
Z upływem czasu warstwa lakieru staje się coraz mocniejsza, co przekłada się na trwałość manicure. Paznokcie, pomalowane za pomocą Miracle Gel można łatwo zmyć zmywaczem, zarówno tym z acetonem jak i bez, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.
 
Sposób użycia:
Dla najlepszych rezultatów: Upewnij się, że Twoje paznokcie są czyste i suche.  Użyj zmywacza do paznokci, aby usunąć wszelkie pozostałości.
Krok 1: Nałóż 2 warstwy koloru Miracle Gel. Pozostaw kolor do wyschnięcia na 5 minut
Krok 2: Nałóż jedną warstwę wierzchnią Miracle Gel top coat.
W zaledwie dwóch, łatwych krokach uzyskaj do 14 dni koloru i blasku.  Bardziej odporny na odpryskiwanie niż zwykły lakier do paznokci!
Produkt: Miracle Gel
 
Pojemność: 14,7 ml
 
Cena: ok. 34,00 PLN za kolor i taka sama cena za top coat

Moja opinia:
Plusem jest na pewno to, że do wyboru mamy aż 70 kolorowych lakierów. Dodatkowo na stronie Sally Hansen możecie pobawić się w quiz i wybrać swój kolor.
W swoich zasobach mam takie kolory jak:
  • 220 Pink Tank,
  • 290 Grey Matters,
  • 360 Tidal Wave,
  • 470 Red Eye oraz
  • 500 Mad Women.
Do wykonania pełnego manicure oprócz koloru potrzebujemy top coat (nr 101).
Lakiery znajdują się w prawie 15 ml szklanych słoiczkach. Po otwarciu lakierów można używać je przez kolejne 30 miesięcy. Duży pędzelek sprawia, że aplikacja jest bardzo łatwa.
Lakiery pachną dość intensywnie, w szczególności top coat. Dwie warstwy koloru Miracle Gel zapewniają całkowite krycie.
Po nałożeniu koloru i wyschnięciu paznokcie są bez połysku, dopiero po nałożeniu top coat zyskują na blasku. Kolorowy lakier schnie dość długo…natomiast top coat wysycha szybciutko.
Poniżej zdjęcia jak prezentuje się każdy z kolorów.
 220 Pink Tank 
290 Grey Matters
360 Tidal Wave
470 Red Eye
500 Mad Women

Mad Women ożywiłam Hard as Nails Xtreme Waer kolor 450 Jam Packed.

Teraz przejdźmy do tego, co interesuje najbardziej – wytrzymałość! Producent gwarantuje, że lakier utrzymuje się do 14 dni… Niestety na moich paznokciach maksymalny czas to 4 – 5 dni, przy czym ten 4 czy 5 dzień jest już dniem ewidentnego zmycia lakieru.
Lakier łatwo się zmywa i najważniejsze nie odbarwia paznokci.
Lakiery nie należą do najtańszych, zważywszy na to, że musimy kupić i kolor i top coat. Najlepiej wychodzi kupić top coat w zestawie z kolorem, cena takiego zestawu to ok. 50 zł.

Pewnie kupię jeszcze niejeden kolor. Od jakiś paru miesięcy używam tylko lakierów hybrydowych Sally Hansen na zmianę z CND Vinylux.Porównując zwykłe lakiery do hybrydowych nieutrwalanych lampą UV, wybieram hybrydy.

Niedługi pojawi się też recenzja lakierów z serii Complete Salon Manicure i odżywki Diamond Strenght od Sally Hansen.