Suplementacja – można powiedzieć temat rzeka, ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Ja należę do zwolenników, ponieważ widzę po własnym organizmie jej korzystny wpływ. Często na IG pokazuję suplementy diety, które staram się wybierać z głową. Przede wszystkim kieruję się naturalnym składem, omijam szerokim łukiem suplementy diety, które są dostępne w sklepach spożywczych czy drogeriach.

Będąc w ciąży przyjmuję dość sporo suplementów diety, oczywiście nie przyjmuję wszystkiego od razu, bo to co zażywam, zależy przede wszystkim od tego, czego domaga się organizm oraz od tego na jakim etapie jest ciąża.

Jak każda kobieta dużą uwagę skupiam na włosach, skórze i paznokciach. Tutaj z pomocą przychodzą suplementy Dr Gaja. Póki co, mam okazję testować suplement ProUroda dedykowany właśnie włosom, skórze i paznokciom. W ofercie produktów Dr Gaja możemy również znaleźć takie suplementy jak: ProMagnez, ProSkurcz, ProOdporność, Witamina Pro C oraz ProTrawienie. Oprócz suplementów diety Dr Gaja posiada mikstury olei oraz soki.

Produkt: ProUroda

Pojemność: 10 saszetek / 30 saszetek

Cena: 11,60 PLN / 29,60 PLN

Od producenta:

ProUroda to kompleks specjalistycznie dobranych ekstraktów roślinnych i związków organicznych. Jedna saszetka zawiera porcję kolagenu, kwasu hialuronowego, a także biotynę, cynk, witaminę C z aceroli, krzemionkę z bambusa oraz ekstrakt z acai. ProUroda nie zawiera zbędnych dodatków do żywności, ma neutralny smak i idealnie pasuje jako dodatek do wody, koktajli oraz napojów. Zadbaj w naturalny sposób o swoje włosy, skórę i paznokcie.

Produkt zawiera ekstrakty roślinne i związki organiczne. Kolagen morski to innowacyjny hydrolizat produkowany z ryb morskich. Nie ma smaku ani zapachu, a jego budowa jest zbliżona do kolagenu wytwarzanego przez nasz organizm. Biotyna pomaga utrzymać zdrową skórę i włosy. Cynk pomaga zachować zdrowe włosy, paznokcie i skórę. Kwas hialuronowy to związek, który występuje w skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest sprężysta i bez zmarszczek. Ekstrakt z bambusa zawiera naturalnie występującą krzemionkę. Ekstrakt z aceroli zawiera gwarantowaną ilość witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry. ProUroda zawiera ekstrakt z owoców acai znanych jako owoce „długowieczności” i „młodości”.

Moja opinia:

Zacznę od tego, że polubiłam ProUrodę za formę suplementacji. Osobiście nie lubię łykać tabletek i sproszkowana forma zdecydowanie lepiej mi odpowiada. Niestety nie wszystkie suplementy diety możemy dostać w takiej formie, z tych popularnych jako przykład podam mleczan wapnia, który również aktualnie przyjmuję.

Jednak saszetka ProUrody to 2g proszku, który wystarczy rozpuścić w dowolnym napoju, tj. woda, sok albo dodać do koktajlu. Przy czym, zaznaczę, że proszek zdecydowanie lepiej rozpuszcza się w letniej wodzie niż zimnej. Jeśli rozpuszczamy w wodzie, to woda zabarwia się na kolor różowy, przy czym smak i zapach jest niemalże neutralny.

Dodatkowo zdarza mi się wsypać proszek do porcji porannej owsianki. Wsypuję i mieszam całość.

Na plus jest również skład, który jest bez barwników i aromatów, substancji konserwujących, słodzących, przeciwzbrylających oraz wypełniających.

Zastosowałam kurację 10 dniową, zostały mi jeszcze do wypicia 2 saszetki. Myślę, że produkt trzeba zastosować nieco dłużej, żeby móc szczegółowo opisać jego działanie. Na pewno na chwilę obecną moje paznokcie są bez zarzutu, bo rosną w tempie ekspresowym. Ponadto, cały czas dążę do tego, żeby poprawić kondycję mojej skóry i myślę, że suplement ProUroda się do tego przyczynia. Ważne jest to, że codziennie uzupełniam niedobory kolagenu czy kwasu hialuronowego, których organizm z wiekiem coraz mniej produkuje.

Zarówno ProUrodę, jak i inne suplementy diety możecie znaleźć w specjalistycznych zielarniach albo internetowo na ProPharma24.
Wszystkie suplementy są w przystępnej cenie.

Nie ukrywam, że teraz sięgnę po ProSkurcz, ponieważ walczę od jakiegoś czasu z dokuczliwymi skurczami łydek oraz z latającą powieką i jestem ciekawa jak saszetki ProSkurcz się sprawdzą. Na chwilę obecną przyjmuje każdy z minerałów, tj. potas, wapń oraz magnez osobno, a tak to mam wszystko w jednej saszetce.

Na sam koniec, jeśli nie wiecie, jaki suplement diety chcecie wybrać, możecie kupić różne saszetki wybierając okres suplementacji oraz to, na czym zależy Wam najbardziej. Saszetkomat dostępny jest na stronie Dr Gaja.