Ostatnio weszłam w posiadanie kosmetyków kolorowych firmy Eveline Cosmetics. Z jednych kosmetyków jestem zadowolona bardziej z innych mniej. Przyznam się szczerze, że uzależniłam się od tuszu do rzęs Eveline Cosmetics, a właściwie od jego szczoteczki. Obojętnie jaki mam tusz zawszę przełożę do niego szczoteczkę od tuszu od Eveline Cosmetics. Recenzję tuszu możecie znaleźć tu.
W tym poście recenzja kosmetyku, który jest niezbędnym elementem makijażu. Mam tu na myśli puder, a właściwie Puder Art Make-up – matujący puder mineralny z jedwabiem.
PROFESSIONAL ART MAKE-UP
Matujący puder mineralny z jedwabiem
EVELINE COSMETICS
 
Kosmetyk: Matujący puder mineralny z jedwabiem
 
Strona www: tu.
 
Pojemność: 14 g
 
Cena: 14,79 PLN

Opis producenta:

Ultralekka formuła nie zapycha porów skóry. Pierwszy puder prasowany marki Eveline Cosmetics wzbogacony kompleksem ANTI-SHINE, który skutecznie matuje i ujednolica cerę. Delikatna i aksamitna struktura pudru ułatwia jego równomierne rozprowadzanie, doskonale dostosowuje się do struktury skóry oraz nadaje jej świeży, jedwabisto-matowy wygląd. Puder dostępny jest w 6 półtransparentnych odcieniach, które idealnie stapiają się z kolorytem skóry,  kryjąc równocześnie drobne niedoskonałości i przebarwienia.
Moja opinia
Puder ma standardowe plastikowe opakowanie bez lusterka i bez gąbki do nakładania. Brak gąbki nie jest dla mnie problemem, bo wolę nakładać puder pędzelkiem. Po otworzeniu kosmetyku możemy używać go przez kolejne 18 miesięcy.
Mam cerę jasną i wrażliwą, nie kupuję produktów matujących, więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć co do właściwości matujących pudru. Mogę napisać tylko, że nie podrażnia i nie wysusza mojej delikatnej cery.
Puder jest dostępny w sześciu kolorach. Ja mam akurat kolor 32 Natural, który jest bardzo jasny, nawet chyba powiedziałabym, że za jasny. Musiałabym zobaczyć jaka jest różnica w odcieniu pomiędzy 32 Natural a 33 Golden Sald. Możliwie, że gdybym decydowała się na zakup w sklepie to skłaniałabym się bardziej do 33.
Puder pachnie bardzo delikatnie, trzeba mieć go bezpośrednio przy nosie, żeby poczuć zapach. Jest bardzo wydajny, używam go od ponad miesiąca i nie zauważyłam żeby jakoś drastycznie mi ubywał.
Aplikacja pudru nie sprawia żadnych komplikacji. Tylko po nałożeniu puder nie “stapia” się z cerą i przez co jest widoczny i daje efekt ciężkości. Jest takie wrażenie, jakby wielokrotnie nakładała puder. Przy czym, nie nadaje jakiegoś intensywnego koloru. Puder dość szybko ściera się z twarzy.
Jeśli używacie albo używałyście tego pudru zachęcam do komentowania!