Pozostajemy w temacie peelingów kawowych, ponieważ wciąż są na czasie!

Od producenta:

Love Your Body jest 100% naturalnym peelingiem kawowym, który produkowany jest w Polsce. Peeling zwalcza cellulit, odżywia i regeneruje skórę. Naturalnie nawilża ciało.

Peeling Love Your Body jest na bazie kawy robusta. Jest bez sls, sles, parabenów, barwników i konserwantów. Oprócz kawy, peeling również zawiera naturalne składniki takie jak:

  • olej macadamia,
  • olej arganowy,
  • kakao,
  • sól morska,
  • witamina E.

Love Your Body dostępny jest trzech wariancjach zapachowych, tj. Słodki Kokos, Soczysta Truskawka i Aromatyczna Kawa.

Produkt: Peeling kawowy Love Your Body

Pojemność: 100 g

Cena: 23,99 PLN

Jak stosować:

  • zwilżyć ciało wodą,
  • nałożyć peeling na skórę,
  • masować okrężnymi ruchami,
  • pozostawić na ciele 5 – 10 minut,
  • dokładnie spłukać.

Moja opinia:

Stosowałam dwa peelingi Love Your Body – Słodki Kokos i Soczystą Truskawkę.

Love Your Body zawarty jest w niewielkiej saszetce. Po otwarciu peeling możemy używać przez kolejne 6 miesięcy. Dodatkowo na saszetce podana jest data ważności, u mnie wynosi ona do końca marca 2019 roku. Przyznam, że wolałabym inne opakowanie kosmetyku tak, żebym mogła trzymać go swobodnie pod prysznicem.

Zapach peelingu jest obłędny, szczególnie Soczysta Truskawka skradła mojej serce!

Peeling jest średniej grubości. Jego konsystencja jest sypka, ponieważ w składzie ma same sypkie składniki w związku z tym konsystencją odbiega od peelingów cukrowych. Czytałam recenzje dziewczyn, którym przeszkadzała sypkość peelingu, uważam że taka jego specyfika.

Peeling łatwo się aplikuje i jest bardzo wydajny. Wystarczy garstka, aby pokryć nim część ciała. Trochę długo trzeba trzymać go na skórze, tj. do 10 minut. Wydaje mi się, że im dłużej pozostawimy peeling na skórze, tym lepszy efekt końcowy.

Po zastosowaniu skóra staje się nawilżona, nie trzeba stosować dodatkowo żadnych balsamów. Nawilżenie skóry pod prysznicem to plus, bo ja osobiście nie lubię czekać jak balsam się wchłania. Bezpośrednio po zastosowaniu na skórze pozostaje taki filtr.

Podsumowując peeling nawilża, oczyszcza i odżywia. Dodam jeszcze, że łatwo się spłukuje po aplikacji z powierzchni wokół.

Love Your Body dostępny jest w sklepie internetowym, link podałam wyżej i w drogeriach stacjonarnych Super-Pharm. Nie sposób odnieść się do peelingu kawowego Body Boom. Szczerze ciężko stwierdzić, który peeling jest lepszy czy Love Your Body czy Body Boom. Na pewno Love Your Body jest w atrakcyjniejszej cenie pomimo tego, że jest w mniejszym opakowaniu. Oba produkty są zbliżone.

Jeśli macie jakieś doświadczenia z peelingami kawowymi, koniecznie dajcie znać w komentarzu!