Kochani drobne opóźnienia…zbyt wiele do zrobienia i za mało czasu. Mam nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu nadrobię zaległości! Dziękuję za to, że zaglądacie i wyczekujecie nowości!
Tymczasem przychodzę z recenzją kosmetyków Joanna z serii Jedwab :-). Miałam okazję testować kosmetyki Joanna przez miesiąc czasu.
Zaczynamy od szamponu…
Szampon wygładzający
Joanna Jedwab
Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 8 PLN
 
Od producenta:
Szampon wygładzający JEDWAB dedykowany jest specjalnie do włosów suchych, matowych, zniszczonych zabiegami fryzjerskim. Zawarte w recepturze hydrolizowane proteiny jedwabiu zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia tworząc na powierzchni włosa ochronny film. Po zabiegu włosy są nie tylko dokładnie oczyszczone, ale odzyskują utraconą miękkość i gładkość. Mają zdrowy wygląd, łatwiej się rozczesują i mniej elektryzują.

Problem: Włosy suche, matowe i zniszczone zabiegami fryzjerskim.

Recepta: Szampon wygładzający Jedwab.

Efekt: Włosy są nie tylko dokładnie oczyszczone, ale odzyskują utraconą miękkość i gładkość. Mają zdrowy wygląd, łatwiej się rozczesują i mniej elektryzują.
Składniki wiodące: Zawarte w recepturze hydrolizowane proteiny jedwabiu zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia tworząc na powierzchni włosa ochronny film.
Zapach: Delikatna, subtelna kompozycja zapachowa.

Moja opinia:

Całą serię Jedwab stosuję od miesiąca. Włosy myję 2-3 razy w tygodniu. Szampon jest dość wydajny, zostało mi jeszcze na jedno mycie. Cena jest bardzo przystępna. Dodatkowo szampon ma ładne opakowanie.

Szampon dobrze się pieni jest dość rzadki. Włosy po umyciu są miękkie i łatwo się rozczesują, nie elektryzują się i nie
przetłuszczają. Szampon przyjemnie pachnie, troszkę podobnie jak płynny jedwab do włosów, przy czym zapach po umyciu włosów nie utrzymuje się zbyt długo. Szampon w swoim składzie zawiera SLS (Sodium Laureth Sulfate), co niektórzy uważają za minus, przy czym SLS stosowany w kosmetykach i w takiej ilości jest bezpieczny dla skóry głowy.

Odżywka wygładzający
Joanna Jedwab
 
 
Pojemność: 200 g
Cena: ok. 7 PLN
 
Od producenta:

Odżywka wygładzająca dedykowana jest specjalnie do włosów suchych, matowych, zniszczonych zabiegami fryzjerskim. Zawarte w recepturze hydrolizowane proteiny jedwabiu tworzą na powierzchni włosa, nawilżający, ochronny film, a dodatkowe składniki kondycjonujące zapewniają właściwą pielęgnację. Po zastosowaniu włosy są wygładzone, lśniące i przyjemne w dotyku. Mają zdrowy wygląd, łatwiej się rozczesują i mniej elektryzują.

Moja opinia:

Nie wiem czemu, ale opakowanie odżywki kolorystycznie odbiega od produktów pozostałej serii. Odżywka przyjemnie pachnie, zapach bardziej mi się podoba niż w przypadku szamponu.

Konsystencja kremowa, delikatna, odżywka się nie pieni.

Nakładamy ją na mokre włosy, podczas spłukiwania nie czuć miękkości. Czasem jak się spłukuje odżywki do włosów to czuć efekt od razu. Odżywka nie obciąża włosów, nie miałam potrzeby umycia włosów wcześniej niż zwykle. Odżywkę nie stosowałam przy każdym myciu i w opakowaniu przez miesiąc używania została mi połowa.

Maska wygładzający
Joanna Jedwab
Pojemność: 150 g
Cena: ok. 10 PLN
 
Od producenta:

Formuła maski wzbogacona w hydrolizowane proteiny jedwabiu oraz składniki kondycjonujące zapewnia włosom gładkie i długotrwałe nawilżenie. Utworzony na powierzchni jedwabny filtr ochronny przywraca im odpowiednią wilgotność oraz połysk. Po aplikacji maski włosy pozostają miękkie, gładkie i przyjemne w dotyku. Mają zdrowy wygląd, łatwiej się układają, rozczesują i mniej elektryzują.
Problem: Włosy suche, matowe i zniszczone zabiegami fryzjerskim.
Recepta:Maska wygładzająca Jedwab.
Efekt: Utworzony na powierzchni jedwabny filtr ochronny przywraca włosom odpowiednią wilgotność oraz połysk. Po zastosowaniu maski włosy stają się miękkie, gładkie i przyjemne w dotyku. Mają zdrowy wygląd, łatwiej się rozczesują i mniej elektryzują.
Składniki wiodące: Formuła maski wzbogacona o hydrolizowane proteiny jedwabiu oraz składniki kondycjonujące zapewnia włosom głębokie i długotrwałe nawilżenie.
Zapach: Delikatna, subtelna kompozycja zapachowa.

Moja opinia:

Maskę stosowała zamiennie z odżywką. Wydaje mi się, że jest mniej wydajna niż odżywka. Konsystencja podobna jak w przypadku odżywki. Przy czym, zapach nie jest ładny. Po nałożeniu na włosy pachnie nieprzyjemnie.

Po aplikacji odżywki włosy się nie elektryzują i są bardzo mięciutkie! Dodatkowo łatwo się rozczesują. Na opakowaniu brakuje mi informacji o sprecyzowanym czasie jakim trzeba trzymać odżywkę na włosach i jak często należy ją stosować.

Odżywka w sprayu ułatwiająca rozczesywanie
Joanna Jedwab
 
 
Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 10 PLN
Od producenta:
Odżywka wygładzająca z serii Jedwab dedykowana jest specjalnie do włosów suchych, matowych, zniszczonych zabiegami fryzjerskim. Zawarte w recepturze hydrolizowane proteiny jedwabiu tworzą na powierzchni włosa, nawilżający, ochronny film, a dodatkowe składniki kondycjonujące zapewniają właściwą pielęgnację. Po zastosowaniu włosy są wygładzone, lśniące i przyjemne w dotyku. Mają zdrowy wygląd, łatwiej się rozczesują i mniej elektryzują.
Problem: Włosy suche, matowe i zniszczone zabiegami fryzjerskim.
Recepta: Odżywka w spray’u Jedwab.
Efekt: Po aplikacji włosy mniej się elektryzują i stają się bardziej gładkie. Nabierają jedwabistego połysku oraz miękkości.
Składniki wiodące: Zawarte w recepturze hydrolizowane proteiny jedwabiu tworzą na powierzchni włosa nawilżający, ochronny film, a dodatkowe składniki kondycjonujące ułatwiają rozczesywanie.

Moja opinia:

Odżywkę w sprayu stosowałam niezależnie od odżywek do spłukiwania. Odżywka jest wydajna, po miesiącu stosowania została mi prawie cała butelka. Odżywkę można stosować na suche lub mokre włosy. Stosowałam ją na suchych włosach przed rozczesywaniem. Fajnie ułatwia rozczesywanie i dodaje włosom blasku. Dodatkowo włosy są lśniące i gładkie w dotyku. Odżywkę stosowałam też jako ochronę przed prostowaniem. Odżywka jest wolna od parabenów, ale zawiera alkohol. Zapach jest nieprzyjemny, przy czym po aplikacji na włosach szybko się ulatnia.

Podsumowując, kosmetyki Joanny to polskie kosmetyki, które są łatwo dostępne w atrakcyjniej cenie. Cena jest moim zdaniem adekwatna do jakości. Seria Jedwab sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują i są miękkie.