Tym razem przychodzę do Was z linią kosmetyków amerykańskiej firmy – GlySkinCare, a właściwie z Gentle Cleanser delikatnym płynem do mycia twarzy.
Co wyróżnia kosmetyki GlySkinCare od innych dostępnych na rynku? Przede wszystkim to, że w swoim składzie zawierają tzw. kwas glikolowy, który pozyskiwany jest z trzciny cukrowej. Kwas glikolowy przyczynia się do złuszczania martwego naskórka, rozjaśniania przebarwienia, nawilża oraz poprawia napięcie skóry.
Kwas glikolowy naturalnie występuje w cytrusach, jabłkach oraz w trzcinie cukrowej. Przy czym, preparaty z kwasem glikolowym nie powinno stosować się w przypadku:
  • alergii skórnych,
  • aktywnej opryszczki
  • chorób autoimmunologicznych,
  • skóry podrażnionej czy uszkodzonej,
  • doustnej terapii pochodnymi witaminami A.
Sama cierpię na chorobę autoimmunologiczną, ale w przypadku kwasu glikolowego dotyczy to tylko i wyłącznie kolagenozy i pęcherzycy.
Dość już o kwasie glikolowym czas na recenzję delikatnego płynu do mycia twarzy.
Gentle Cleanse
Delikatny płyn do mycia twarzy

 Od producenta

 
Pojemność: 200 ml
 
Cena: 49,99 PLN
Moja opinia:
Kosmetyki firmy GlySkinCare są 3-etapowe. Pierwszy etap to właśnie delikatny płyn do mycia twarzy.
Kosmetyk mieści się w wygodnym 200 ml opakowaniu z pompką, która ułatwia aplikację. Po otworzeniu, produkt możemy używać przez kolejne sześć miesięcy.
Płyn ma delikatną kremową konsystencję, nie pieni się podczas mycia twarzy. Preparat nie zawiera mydła, które nie jest dobre dla skóry, ponieważ zawiera inne niż skóra pH (w granicach 8,5 – 10).
Zapach jest bardzo delikatny, ledwo wyczuwalny. Przy czym, nie określiłabym go, jako przyjemny.
Płyn nie uczulił ani nie spowodował u mnie żadnych podrażnień. Po zastosowaniu skóra jest delikatna i gładka. Kosmetyk jest bardzo wydajny. Stosuję go raz dziennie od około ponad miesiąca i zużyłam ok. 1/5 produktu. Do umycia całej twarzy wystarczy jedna miarka produktu.
Nie ukrywam, że jestem ciekawa kolejnych produktów tej firmy.
Minusem jest ich dostępność, ponieważ kosmetyki GlySkinCare są dostępne w sklepach internetowych np. Admed24. Nie widziałam ich jeszcze w żadnym sklepie stacjonarnym.