Witajcie Kochani! Jutro najbardziej kaloryczny dzień w roku – Tłusty Czwartek. Z tej okazji mój blog nawet zmienił się co nieco :-)! Wiecie już, gdzie kupicie pączki? Może po dzisiejszym poście zmienicie zdanie. Wspólnie ze znajomymi przeprowadziliśmy test pączków. Ocenialiśmy: wygląd, ogólny smak, smak nadzienia oraz stosunek nadzienia do ciasta.Ocenialiśmy w skali od 1 do 5 każdą kategorię.
Teście zostały poddane pączki z takich cukierni jak:

W takim razie zaczynamy!

Miejsce nr 1 należy do pączka z Zagrodniczej!

Cena pączka: 1,5 PLN

 Średnia: 3,65
Pączek z cukierni Zagrodniczej jest w dobrej cenie, stracił punkty przede wszystkim na wyglądzie. Był najciemniejszym pączkiem ze wszystkich ocenianych. Zdobył najwięcej punktów w kategorii ogólny smak oraz smak nadzienia.
Adresy cukierni:

Adresy cukierni znajdziecie tutaj.

Miejsce nr 1 również należy do pączka z cukierni Kandulski :-).
Cena pączka: 2,00 PLN

Średnia: 3,65

Pączek z cukierni Kandulski wygrywa przede wszystkim dzięki ilości nadzienia, którego cukiernicy nie pożałowali. Przy czym nadzienie jest trochę takie galaretowane nie przypomina dżemu. Kojarzy mi się z frużelą, którą nakłada się na gofry. Ponadto, jest najdroższy ze wszystkich pączków!Adresy cukierni:

Adresy cukierni znajdziecie tutaj.

 Miejsce nr 2 przyznaliśmy pączkowi z cukierni Słodki Kącik.

 Cena: 1,60 PLN

Średnia: 3,5

Pączek pachniał dość intensywnie drożdżami. Zyskał naszą sympatię dzięki nadzieniu, które było naturalne i smakowało jak powidła śliwkowe. Nadzienie nie było aromatyzowane. Pączek stracił punkty przede wszystkim na ilości nadzienia i na wyglądzie.

Adresy cukierni:

Adresy cukierni znajdziecie tutaj.
 
Mamy też dwa miejsce ex aequo!

Miejsce nr 3 należy do pączka z cukierni Walenciak.
Cena: 1,70 PLN

Średnia: 3,25
Pączek był oleisty w związku z czym czuć było olej. Pączek zdobył najwięcej punktów za wygląd, a najmniej za ilość nadzienia, bo przyznano mu same 1.
Adresy cukierni:
Adresy cukierni znajdziecie tutaj.

Miejsce nr 3 również należy do pączka z cukierni Hanny Piskorskiej.
Cena: 1,70 PLN

Średnia 3,25
Pączek jako jedyny był oblany troszkę czekoladą. Dodatkowo nadzienie było budyniowe, które nie smakowało mi zbyt mocno. Pączek zdobył najwięcej punktów za stosunek nadzienia do ciasta, bo aż 20. Stracił dość dużo na ogólnym smaku, bo zyskał jedynie 13 punktów.
Adresy cukierni:
Adresy cukierni znajdziecie tutaj.
Miejsce nr 4 należy do pączka z piekarni Gwóźdź.


Cena: 1,70 PLN

Średnia: 3,00
Ciasto pączka bardzo intensywnie pachniało drożdżami, co osobiście przeszkadzało mi w jedzeniu. Pączek jako drugi ze wszystkich zyskał najwięcej punktów za wygląd. Stracił punkty przede wszystkim na smaku i ilości nadzienia. Nadzienie pączka zostało ocenione najniżej ze wszystkich ocenianych pączków. 
Adresy cukierni:
Adresy cukierni znajdziecie tutaj.