Podjęłam się przetestowania zestawu do przedłużania paznokci metodą FlexyGel z formami Quick Shape od firmy Elisium. Jest to połączenie metody żelowej i akrylowej. Poniżej zestawienie trzech metod przedłużania paznokci.

 

Producent gwarantuje:

  • idealną konsystencję – zero strat produktu, nigdy nie spływa na skórki, pozostaje tam, gdzie go zostawisz,
  • elastyczność – układa się na paznokciu podobnie jak akryl oraz utwardzamy w lampie, gdy efekt jest idealny,
  • trwały efekt – paznokcie bez zapowietrzeń przez kilka tygodni, trwalsze niż wykonane tradycyjną metodą żelową,
  • bezwonność produktów – FlexyGel jest bez zapachu, Liquid nie jest drażniący oraz produkty są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Do wykonania manicure potrzebujemy zestawu startowego, który podlinkowałam Wam poniżej.

Podstawą przedłużania jest FlexyGel, który dostępny jest w czterech kolorach – Cover Beige, Milky, White i Rose. FlexyGel jest dostępny w tubce o pojemności 25g (cena: 50,00 PLN) jedynie kolor Milky dostępny jest również w większej tubce 65g. (cena: 105,00 PLN).

Do formowania żelu przeznaczony jest Slip Liquid o pojemności 300ml (cena: 29,00 PLN). Żel formujemy za pomocą pędzelka (cena: 49,90 PLN). Formy są wielokrotnego użytku.

Paznokcie przedłużałam za pomocą Quick Shape Nails Form Typ 1 (cena: 49,99 PLN). Formy dostępne są w 10 rozmiarach i każdego rozmiaru jest po 10 sztuk.

Do przedłużania będziemy potrzebować jeszcze Pro Bond (cena: 14,99 PLN), Miracle Base Gel (cena: 25,00 PLN) oraz Top Coat Shiny (cena: 25,00 PLN).

Zestaw zawierający wszystkie wskazane powyżej produkty, a także lakier możecie kupić w cenie 237,00 PLN klikając tutaj.

Teraz przejdźmy do tego, jak przedłużyć paznokcie z zastosowaniem wszystkich wskazanych powyżej produktów.

Zaczynamy od nadania kształtu własnym paznokciom, zmatowienia ich i odtłuszczenia. Następnie nakładamy Pro Bond i czekamy 40 sekund, aż odparuje.

Kolejnym krokiem będzie nałożenie Miracle Base Gel na paznokcie i utwardzenie jej przez 60 sekund w lampie. Po tym zaczyna się praca z FlexyGelem. Dobieramy odpowiednią formę do kształtu paznokcia, wyciskamy na formę odrobinę żelu, pędzelek moczymy w Slip Liquid i rozsmarowujemy żel po formie do pożądanej długości. Na formie mamy literki dzięki, którym możemy rozprowadzić żel na wszystkich paznokciach do tej samej długości. Dzięki formom uzyskamy ładną krzywą C. Z form możemy także uzyskać kwadratowe paznokcie. Paznokieć razem z formą utwardzamy w lampie przez 60 sekund.

Uwaga!  Formy możemy dobrać przed rozpoczęciem przedłużania na “suchych” paznokciach. Ponadto, jeśli nie mamy frezarki po nałożeniu formy na paznokieć, jeszcze przed utwardzeniem, za pomocą pędzelka i Slip Liquidu zadbajmy o wyrównanie żelu od spodu paznokci.

Formę delikatnie ściągamy z paznokcia i w ten oto sposób mamy przedłużone paznokcie. Paznokcie przypiłowujemy do pożądanego kształtu. Ponownie nakładamy bazę, utwardzamy w lampie i zaczynamy działać tak jak z manicure hybrydowym – dwie warstwy lakieru (utwardzamy każdą warstwę z osobna w lampie) i jedną warstwę topu. Przyznam się, że nałożyłam kolor od Semilac i wszystko się zgrało, nic się nie marszczyło.

Moja opinia:

Przede wszystkim nie przedłużyłam sobie sama paznokci, zrobiła mi je moja koleżanka Asia, która sama sobie robi manicure hybrydowy. Nie byłabym w stanie przedłużyć sobie paznokci, bo nie mam cierpliwości i sprytu w dłoniach ;-). Same przedłużanie zajęło nam około 2 godzin, zaznaczam, że robiłyśmy to pierwszy raz. Wierzę, że ktoś jest w stanie porazić sobie z FlexyGelem w warunkach domowych, jeśli tylko wyczuje produkt i nabierze wprawy.

Jestem pod wrażeniem przedłużania paznokci tą metodą, ponieważ w ciągu kilku chwil możemy mieć długie paznokcie, które wyglądają bardzo naturalnie. Żel koloru Milky zbliżony jest kolorem do naturalnych paznokci. Wydaje się, że produkt jest wydajny i starczy na kilka przedłużeń. Nie wiem jak to się ma cenowo do innych metod przedłużania paznokci, ani też nie wiem jakie są ceny salonowe, bo żeli nie miałam na paznokciach od dobrych paru lat.

Nie miałam problemu z dobraniem formy, bo mam bardzo wąską płytkę. Przedłużanie paznokci na formie nie jest takie proste, największy problem miałyśmy z wyczuciem ilości żelu, żeby paznokcie się nam zapowietrzały. Wskazówki dotyczące nakładania FlexyGelu możecie znaleźć na stronie Elisium.

Tak jak dość “łatwo” udaj się opracować paznokcia z wierzchu, tak wymaga on dużo pracy od spodu. Proponuję mieć swoje paznokcie skrócone do minimum, ponieważ robi się nam wtedy bałagan od spodu. Wyjścia z tej sytuacji są dwa – za pomocą frezarki opiłowujemy paznokcie od spodu, już po utwardzeniu w lampie albo w momencie formowania paznokci zadbajmy o równomierne rozprowadzenie żelu od spodu.

FlexyGel po utwardzeniu jest bardzo twardy i ciężko się go piłuje, dlatego najlepiej od razu robić docelową długość.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się jak długo utrzyma się efekt na paznokciach, bo jeszcze tego nie wiem. Wpis uzupełnię i dam znać jak wyglądało ściąganie / uzupełnienie paznokci.