Nie ma to jak dobra kawa bez wychodzenia z domu. Ekspres w domu to bardzo dobre rozwiązanie! Swój ekspres szukałam jakiś czas i nawet miałam zamówiony jeden, ale coś mi nie pasowało i odwoływałam zamówienie.

Czego szukałam i na czym mi zależało?

Zależało mi na czymś nowoczesnym i niewielkim. Dodatkowo nie chciałam spieniania mleka na wężyk ani na dysze. Ekspres miał właściwie funkcjonować głównie w weekendy, bo w tygodniu nie ma mnie cały dzień i kawy piję poza domem.

Ze względu na rozmiary i też pośrednio na cenę zrezygnowałam z ekspresu ciśnieniowego. Miałam do wykorzystania 42 cm blatu kuchennego, bo miejsce na ekspres wybrałam w momencie projektowania kontaktów w kuchni. Z tego względu, że ekspres nie miał być używany codziennie zdecydowałam się na rozwiązanie kapsułkowe.

Padło na Nespresso Expert & Milk, który idealnie wpasował się w przeznaczone miejsce. Ekspres jest zaprojektowany tak, żeby mógł być dosunięty do ściany i żeby zajmował jak najmniej miejsca.

Wszystko co w moim mieszkaniu stoi na widoku nie jest z przypadku, jest przemyślane.

Ekspres robi kawę w czterech rozmiarach – Ristretto, Espresso, Lungo oraz Americano. Dodatkowo możemy wybrać temperaturę zaparzania kawy – średnią, wysoką lub bardzo wysoką.

Plusem jest to, że do ekspresów Nespresso mamy duży wybór kaw. Cena za jedną kapsułkę waha się od 1,60 PLN do 2,00 PLN w zależności od rodzaju kawy. Na stronie Nespresso mamy darmową wysyłkę już od 50 kapsułek. Możemy również kupować kawę w zestawach. Dodatkowo kapsułki do kawy możemy kupić w kawiarniach Starbucks! Kapsułki poddawane są recyklingowi, nie musimy wyrzucać ich do kosza, tylko zanieść do najbliższego punktu Nespresso, gdzie dostaną drugie życie.

Teraz coś, za co bardzo lubię ten ekspres. Ekspres jesteśmy w stanie obsłużyć telefonem za pomocą bluetooh. U siebie w mieszkaniu jestem w stanie zaparzyć kawę leżąc w sypialni w łóżku. Nie tylko o parzenie kawy chodzi, bo mam pod kontrolą ilość kapsułek i wszystkie problemy techniczne, które są związane z ekspresem.

Aplikacja informuje, kiedy w ekspresie brakuje wody lub kiedy trzeba go odkamienić. Dodatkowo możemy wprowadzić harmonogram zaparzania kaw i własne ustawienia. W aplikacji przeglądamy też rodzaje kaw, widzimy jaką mają intensywność i nuty smakowe oraz instrukcje w jaki sposób mamy je zaparzyć. Minus jest taki, że ekspres może być połączony tylko z jednym urządzeniem, czyli nie wszyscy domownicy mogą korzystać z tej funkcji.

Za idealnie spienione mleko odpowiadania Aeroccino, który spienia mleko na zimo i na ciepło. Kawa z mlekiem dla mnie to rozwiązania idealne. Spieniacz łatwo utrzymuje się w czystości, nic się nie zapycha ani nie przypala.

Ekspres kupiłam w cenie 1.400,00 PLN razem z zestawem 210 kaw. Ogólnie jestem zadowolona z zakupu! Mam nadzieję, że Ekspert & Milk posłuży mi jak najdłużej! Ważne jest to, że każda część jest wymienna. Jeśli stanie się coś np. ze zbiornikiem na wodę, możemy go dokupić w rozsądnej cenie.

Ekspres: Ekspert & Milk

Cena: 1.399, PLN (kolor czarny) / 1.199,00 PLN (kolor antracytowy)

Szklanki: Szklanki termiczne z podwójną ścianką

Cena: 136,00 PLN – komplet 6 szklanek do latte / 89,90 PLN – komplet 6 szklanek do espresso.