Picie wody z kranu stało się ostatnio bardzo na czasie, ale czy takie zdrowe? W większych miastach można zobaczyć plakaty promujące picie wody z kranu ukazujące nie tylko dbanie o środowisko, ale także generujące oszczędności domowe.

Przykładowo w Poznaniu firma Aquanet promuje picie wody z kranu poniższymi materiałami reklamowymi. Z kolei o prawdach i mitach dotyczących picia wody z kranu możecie przeczytać tutaj.

Szacuje się, że 60% Polaków ma opory picia wody z krany. Nie ukrywam, że też należę do tych osób. Moje obawy wynikają przede wszystkim z tego, że widzę co woda robi z moim czajnikiem, ekspresem do kawy, czy bateriami łazienkowymi. Jak sobie pomyślę, że ten kamień miałby trafić do mojego organizmu, to podziękuję za picie wody z kranu. Może nie o tyle obawiam się o jakość wody, ale bardziej o kondycje rur, którymi do mnie trafia.

Z powyższych powodów zdecydowałam się na dzbanek filtrujący wodę, ponieważ jest to jedno z najprostszych i tańszych rozwiązań. Do filtrowania wody wybrałam dzbanek filtrujący wodę AquaMax Wessper wraz z zapasem filtrów w cenie 144,90 PLN. Pojemność dzbanka to 3,5 l.

Dzbanek składa się z (i) pojemnika do którego wlewa się wodę, (ii) filtra (wkładu filtrującego) oraz (iii) pojemnika na przefiltrowaną wodę. Na pokrywce umieszczony jest wskaźnik. Wybrałam dzbanek o dość dużej pojemności, tj. 3,5 l, aby filtrować wodę niezbędną nie tylko do picia, ale także do gotowania.

Co ma na celu filtracja wody za pośrednictwem dzbanka?

Dzięki filtrowaniu wody pozbędziemy się kamienia, który osadza się, czy to w czajniku, czy w ekspresie do kawy. Filtr zamieszczony w dzbankach filtrujących wodę Wessper usuwa jony wapnia z wody przez to poprawia jej smak i zapach. Dodatkowo poprawia jakość wody poprzez usuwanie chloru, metali ciężkich, detergentów, herbicydów i pestycydów.

Filtr AquaMax wygląda jak na zdjęciu powyżej i starcza do filtrowania 200 litrów, to ok. 30 dni użytkowania przez dwie osoby. Po wykorzystaniu wkładu filtrującego wymienia się go na nowy. Wymiana wkładu w dzbankach filtrujących Wessper to nie jest duży koszt, ok. 75 zł za 10 wkładów. Bardzo podoba mi się , że wkłady AquaMax można stosować jako zmienniki do dzbanków Brita, Bosch, Aquaphor, PearlCo oraz Dafi.

Filtrowanie wody jest bardzo proste, dzbanek wypełniamy wodą, która przepływa przez filtr i trafia do zbiornika poniżej. Sam proces trwa szybko i po nim możemy cieszyć się czystą wodą.

Stosuję dzbanek całkiem od niedawna, więc na pewno wrócę do Was z recenzją za jakiś czas i napiszę co się u mnie zmieniło.

Dzbanki filtrujące wodę Wessper i wkłady filtrujące możecie kupić w internetowym sklepie AGDmaster. Jeśli się zdecydujecie się na zakup w sklepie AGDmaster mam dla Was kod zniżkowy -20% na hasło: hendifly.