Drukarnia Skład Wina & Chleba
 
Podgórna 6, Poznań
 
Żródło: https://www.facebook.com/PoznanDrukarnia/photos_stream?tab=photos_stream
Restaurację Drukarnia Skład Wina & Chleba zlokalizowałam w drodze do domu z pracy. Przyciągnęli mnie ludzie siedzący przy oknie i jedzący. To taka nietypowa restauracja, ponieważ nie tylko można coś zjeść, ale też napić się dobrego wina – karta win jest bardzo obszerna. Dodatkowo w restauracji jest świeżo wypiekany chleb i bułki, które możemy kupić.
Wystrój surowy i bardzo prosty. Kiedyś można byłoby określić hipsterkim, ale  jest coraz więcej takich restauracji, więc teraz nazwałabym takie surowe wnętrza komercyjne :-).
Źródło: http://www.pitupitu.pl/poznan/miejsca/drukarnia-sklad-wina-chleba-poznan
Restauracja z uwagi na piekarnię jest otwarta od godziny 7:00 do 22:00.
W menu Drukarni znajdują się śniadania, które są serwowane od poniedziałku do piątku do godziny 12:00, a w weekendy do godziny 13:00. Zamawiając śniadania można jednocześnie skosztować chleba wypieku restauracji. Niestety ja jako bezglutenowiec, musiałam podziękować. Ceny śniadań wahają się od 10,00 PLN do 12,00 PLN. Dodatkowo do śniadania jest podawana kawa, herbata lub sok do wyboru.
W menu mamy także przystawki, kanapki, zupy oraz sałaty. Jeśli chodzi o typowe dania obiadowe to są burgery podawane z w bułce z własnego wypieku wraz z sałatką i frytkami. Burgera możemy już kupić od 15,00 PLN.
Fani owoców morza też znajdą coś dla siebie – polędwica z dorsza (34,00 PLN), filet z karmazyna (35,00 PLN) czy też tagliatelle z krewetkami (36,00 PLN). Dla mięsożerców też coś jest – rostbef z byka (55,00 PLN), antrykot z byka (69,00 PLN) oraz polędwica wołowa (52,00 PLN).
Pozostałe dania obiadowe są różne od kaczki, poprzez drób, aż po jagnięcinę. Całość menu jest dostępna tu.
W oczekiwaniu na zamówione dania Drukarni Skład Wina & Chleba serwuje czekadełko w postaci bagietki z własnego wypieku z pastą. Coraz częściej spotykamy się z czekadełkiem co jest bardzo miłe, szczególnie dla osoby głodnej i oczekującej na posiłek.
Sok tłoczony z owoców jest podawany z etykietą restauracji.
A jak jedzenie? Zamówiłam wegańską zupę krem z dyni i jabłka za 10,00 PLN. Była to przepyszna zupka, lekko słodkawa, ale nie mdła. Łatwiej jest zrobić zupę dyniową na ostro niż smaczną na słodko, a Drukarni Skład Wina & Chleba to się udało! Na pewno no ten krem wpadnę jeszcze raz :-).
Drugie dania są podawane bardzo estetycznie i ładnie. Czas oczekiwania nie jest długi, ciężko określić mi to w minutach, ale nie dłużyło mi się.
Risotto z pasternakiem i baraniną (30 PLN) – danie zdecydowanie dla fanów baraniny z uwagi na specyficzny smak. Wiem już na pewno, że baranina nie należy do moich ulubionych mięs.

 

Filet z kurczaka supreme (25,00 PLN). Filet podawany z puree z dyni, sosem orzechowym, kaszą gryczaną i brukselką. Mam pewne zastrzeżenia co do tego dania – gdyby kurczak był bardziej wysmażony i brukselka bardziej miękka byłoby super!
Na koniec muszę dodać jeszcze, że obsługa przemiła i zainteresowana klientem. Kelnerka pyta czy smakowało, jeśli nie smakowało to można śmiało powiedzieć dlaczego.
Szkoda tylko, że w karcie dań nie ma dań dla bezglutenowców, ale za to weganie znajdą coś do zjedzenia.
Wystrój: 6/10
Obsługa: 8/10
Ceny: 6/10 (10 to wysokie)
Kuchnia: 5,5/10