Należę do osób, które przyzwyczajają się do produktów. Potrafię parę razy z rzędu kupować ten sam produkt, pod warunkiem, że się sprawdza. Kiedyś do demakijażu używałam mleczka firmy L’Oreal, które dostępne było w dwóch kolorach – niebieskim i różowym. Uwielbiałam to mleczko, bo potrafiło zmyć bardzo mocny makijaż. Niestety kosmetyk został wycofany i zmuszona byłam poszukać czegoś nowego. W okresie, kiedy zniknęło moje mleczko pojawiła się marka Mixa, która również należy do firmy L’Oreal. Niestety produktu do demakijażu są delikatne i nie są w stanie zmyć z oka trwałego eyelinera. Dopiero płyn miceralny również od L’Oreal sobie z tym radzi.

Przy czym przez ostatni miesiąc testowałam uwaga, uwaga – żel micelarny do demakijażu z serii Biotaniqe Dermoskin Expert od firmy Maurisse.

MAKEUP REMOVER
MICELLAR GEL

Od producenta:

BŁYSKAWICZNIE USUWA MAKIJAŻ
zawiera wodę probiotyczną pro.aQua
oraz Botaniczny Wyciąg z Hibiskusa
(Hibiscus sabdariffa L.)

Żel Micelarny do Demakijażu to lekka, beztłuszczowa formuła z technologią oczyszczających makromiceli, która w jednym prostym geście usuwa nawet mocny makijaż i ślady zanieczyszczeń. Odświeża i resetuje skórę. Specjalnie dobrane, delikatne substancje myjące zapewniają jej idealny komfort i ukojenie. Wzbogacony o Botaniczny Wyciąg z Hibiskusa, który łagodzi podrażnienia naskórka, wycisza skórę uwrażliwioną i nadreaktywną.

Sposób użycia: Nanieść porcję żelu na wacik, przyłożyć na kilka sekund do zanieczyszczonej powierzchni skóry, a następnie delikatnym ruchem od góry do dołu usunąć makijaż. Nie wymaga spłukiwania.

Produkt: Makeup Remover Micellar Gel

Pojemność: 250 ml

Cena: 13,99 PLN

Moja opinia:

Żel znajduje się w miarę przezroczystej buteleczce z pompką. Data ważności jest wprost wskazana na kosmetyku, u mnie wynosi do końca kwietnia 2019 roku. Natomiast brakuje mi informacji, jak długo możemy stosować produkt po otwarciu. Czy data ważności = data stosowania kosmetyku po otwarciu? Tego nie wiemy.

Nie śledzę na bieżąco nowinek kosmetycznych, ale nie ukrywam, że żel micelarny był dla mnie nowością, do tej pory spotkałam się z płynami, ale nie z żelami!

Konsystencja żelu jest lekka i przezroczysta.

Żel micelarny pachnie delikatnie. Trzeba to powiedzieć, że jest to dobry kosmetyk, radzi sobie z demakijażem. W przypadku silniejszego makijażu wacik z żelem należy przytrzymać przez dłuższy czas. Producent zaznacza, że żel nie wymaga spłukania wodą. Jednak nie wyobrażam sobie pójść spać nie myjąc twarzy. Po zastosowaniu mam wrażenie, że skóra się lepi / klei w związku z czym umycie twarzy jest jak najbardziej wskazane.

Produkt jest wydajny, po miesiącu stosowania zeszła ok. połowa butelki. Cena też jest bardzo dobra i na pewno (piszę szczerzę) kupię kolejną butelkę.