Trwały manicure to nie lada wyczyn…Oczekujemy nie tylko trwałego koloru na paznokciach, ale także tego, żeby nasza płytka pozostawała w dobrej kondycji.
Myślę, że era żelowych paznokci i tipsów zdecydowanie już za mną! Alternatywą mogą być lakiery hybrydowe, które utrzymują się od 2 do 3 tygodni pozostawiając płytkę paznokcia w dość dobrej kondycji. Oczywiście, jak każda metoda ma swoje minusu…przykładowo czas, który nie zawsze jest łatwo znaleźć.
Jakiś czas temu na rynku pojawiły się lakiery żelowe i winylowe do użytku domowego, których nie trzeba utwardzać lampą UV. Z tych dostępnych na rynku mamy do wybory przykładowo lakiery od firmy Eveline Cosmetics, Avon czy Sally Hansen.
Pokusiłam się o kupno lakieru Weekly Polish wraz z Weekly Top Coat firmy CDN (Creative Nails Design) VINYLUX, które są dedykowane do użytku profesjonalnego. Gwarantowany efekt trwałości to 7 dni!
Od producenta
 
VINYLUX – lakier do paznokci (Weekly Polish) i Top Coat (Weekly Top Coat) to system specjalnie zaprojektowany, aby współpracować razem, by dać gwarancję niesamowitego manicure. Technologia ProLight zapewnia długotrwały kolor, nawet przy długim wystawianiu na światło dzienne. Podczas gdy zwykłe lakiery odpryskują i płowieją, VINYLUX po wyschnięciu daje efekt mocnego i trwałego, żywego koloru.
Mamy do wyboru 114 kolorów lakierów CDN VINYLUX, pokusiłam się o kolor Butterfly Queen #190, który niezwykle do mnie pasuje! Do lakieru musimy mieć też Weekly Top Coat.
Strona www: CDN Vinylux
Pojemność: 15 ml
Cena lakieru Weekly Polish: 35,00 /45,00 PLN
Cena Weekly Top Coat: 30,00 PLN
Moja opinia:
Lakier i top znajduje się w dość sporym szklany słoiczku. Każdy lakier jest opatrzony datą ważności, u mnie wynosi ona do marca 2017 rok. Dodatkowo jest wskazanie, że są to produkty dla profesjonalistów. Nie nazwałabym siebie profesjonalistką, ale jak maluję paznokcie od ponad 20 lat to chyba naturalnie, że nią jestem :-P!
Lakier winylowy oraz sam top pachną bardziej intensywnie niż standardowe lakiery. Pędzelki są dość cienkie, ale długie. Aplikacja za pomocą pędzelków jest łatwa i szybka. Przed aplikacją lakieru należy płytkę paznokcia oczyścić i odtłuścić, najlepszy do tego będzie zwykły spirytus salicylowy.
Najpierw nakładamy dwie warstwy lakieru Weekly Polish. Dwie warstwy są wskazane, ponieważ jedna nie zapewnia odpowiedniego krycia. Lakier schnie dość szybko, przy czym pierwsza warstwa musi całkowicie wyschnąć zanim nałożymy drugą. Po nałożeniu lakieru kolor staje się matowy, dopiero po nałożeniu Weekly Top Coat pojawia się połysk. Czas, który musimy poświecić na manicure winylowy jest troszkę dłuższy niż przy standardowych lakierach, ze względu na dokładne wyschnięcie poszczególnych warstw.
Lakier trzymał się na moich paznokciach 5 dni, przy czym ten 5 dzień nadawał się ewidentnie do zmycia. Pierwsze odpryski pojawiły się już w 3 dniu. Zmywanie lakieru jest dość czasochłonne ze względu na to, że lakier ma drobinki, których nie są tak łatwe do zmycia.
Mam w planach kupić jeszcze jakiś kolor, cena za 5-dniowy efekt jest do przełknięcia.