Skusiłam się na kupno barwiącego olejku do ust 8 w 1 od firmy Eveline Cosmetics. Nie jestem fanką błyszczyków, zdecydowanie bardziej wolę pomadki, ale przekonał mnie ten róż na opakowaniu.
Przygotowując ten wpis zobaczyłam, że Eveline Cosmetics ma jeszcze jeden bardzo podobny błyszczyk – Precious Oils Lips Elixir 8 w 1, czyli po prostu olejek. Nie wiem czemu, ale na oficjalnej stronie Eveline Cosmetics nie mogłam odnaleźć produktu – All Day Lip Care Oil Tint – będącego przedmiotem mojej recenzji.
No to zaczynamy!
All Day Lip Care Oil Tint
Eveline Cosmetics
 
Pojemność: 7 ml
 
Cena: ok. 16,00 PLN
Od producenta
Barwiący olejek do ust to rewolucyjne połączenie głębokiego nawilżającego olejku do ust z pigmentami nadającymi kolor. Wyjątkowa moc naturalnych olejków roślinnych (kokosowego, arganowego, lnca lnchi, z awokado, marula i z oliwek), odżywia, regeneruje i pielęgnuje.
Kolagen, zawarty w formule kosmetyku, powiększa usta i poprawia ich kontur. Witaminy A, E i F odmładzają usta, spłycają zmarszczki i zapobiegają powstaniu nowych.
Kolor, zamknięty w olejku, uaktywnia się w kontakcie z ustami i wchodzi w interakcję z ich naturalnym kolorem, dając spektakularny efekt. Naturalne filtry chronią skórę ust przed niską temperaturą, słońcem i wiatrem. Polecany do suchych i spierzchniętych ust.
Efekt: głęboko nawilżone, zadbane, zmysłowe i kuszące usta. Uniwersalny kolor doskonale sprawdza się w przypadku każdego odcienia ust.
8 w 1:
  1. długotrwale barwi usta,
  2. nawilża,
  3. powiększa,
  4. wygładza,
  5. ujędrnia,
  6. niweluje zmarszczki,
  7. poprawia kontur,
  8. chroni przed słońcem, wiatrem i mrozem.
Stosowanie: Nakładaj olejek kilkukrotnie w ciągu dnia, aby cieszyć się gładkimi i nawilżonymi ustami w zmysłowym kolorze. Spektakularny efekt w ciągu 1 minuty (potwierdzone badaniem konsumenckim na wybranej grupie kobiet przez 2 tygodnie).
Moja opinia:
Olejek zapakowany jest w złoty kartonik, w którym jest różowa buteleczka. Różowa jest dlatego, ponieważ wybrałam kolor 05 SWEET PINK.
Buteleczka jest 7 ml i po otwarciu olejek możemy stosować przez kolejne 18 miesięcy. Aplikator jest dość mały i umożliwia precyzyjne nałożenie olejku.
Olejek jest niemalże przezroczysty, kolor pojawia się na ustach dopiero po chwili. Nie dziwię się, że błyszczyk jest kolejnym produktem X w 1, ponieważ Eveline Cosmetics ma to do siebie, że tworzy takie kosmetyki. Chciałabym się odnieść do każdej z 8 cech tego produktu.
Długotrwale barwi usta – zdecydowanie mogę się z tym zgodzić, ponieważ pomimo tego, że olejek zejdzie z ust i nie daje już im połysku to kolor wciąż jest widoczny.
Nawilża – tu się nie zgodzę, a wręcz przesusza usta! Olejek natłuszcza, ale nie nawilża. Po kupieniu stosowałam go dość intensywnie i miałam tak spierzchnięte usta, że skóra zaczęła mi się złuszczać. Początkowo nie widziałam, od czego. Myślałam, że od niskiej temperatury na dworze, dopiero po kolejnych aplikacjach powiązałam fakty.
Powiększa – nic z tych rzeczy, tyle w tej kwestii.
Wygładza – raczej nie, bo usta zrobiły mi się suche, a jak są suche to gładkie nie są.
Ujędrnia – nic mi o tym nie wiadomo.
Niweluje zmarszczki – nie zauważyłam, że redukuje zmarszczki, może dlatego, że nie zauważyłam, że mam zmarszczki na ustach.
Poprawia kontur – chyba każdy produkt, która nadaje kolor ustom to poprawia ich kontur, bo zarysowujemy go kolorowym kosmetykiem.
Chroni przed słońcem, wiatrem i mrozem – właściwie nie wiem, jak mam się do tego ustosunkować. Może i chroni, ale ja nie zauważyłam.
Podsumowując,  8 w 1 jest zdecydowanie na wyrost. Szerze to zaprzestałam stosowanie tego olejku, ponieważ niesamowicie wysusza mi usta. Czytałam też różne opinie na jego temat i nie wszystkie dziewczyny skarżyły się na to, więc może nie jest on dedykowany do moich ust.
Poniżej fotki, jak olejek prezentuje się na usteczkach.